Поиск


Опросник

Сколько пчелосемей вы содержите

Обмен

Если Вы являетесь владельцем сайта по тематике приближенной к пчеловодству, мы с радостью готовы провести обмен ссылками.

ДОМ Пчелы - Все о пчеловодстве

Для этого установите у себя на сайте

код нашей кнопки или ссылки

открытой для индексации, сообщите нам о вашем решении и пришлите свой код на адрес:

admin@dom-pchely.com.ua

Для уточнений обращайтесь

ICQ 601814974

Копилочка

Поддержать этот сайт вы

можете через платежную систему

WebMoney

Z193141063696
R531502474120
U233986801996

 

Метки для маток

Метки для маток

Боярська практична школа бджільництва, 110 років від дня заснування

Рейтинг:   / 18
ПлохоОтлично 


Боярська школа бджільництваБоярська практична школа бджільництва заснована 17 червня 1902 року «Височайшим повелінням Государя Імператора» про виділення п’яти десятин землі та 150 дубових та соснових колод Південно-Російському товариству бджільництва для будівництва школи у Збірно-Будаївський лісовій дачі поблизу залізничної станції Боярка.

Цьому передувало десять років цілеспрямованої і наполегливої діяльності членів відділу бджільництва на чолі з Олексієм Хомичем Андріяшевим. У процесі створення бази,  з  2  жовтня 1902 року по 7 липня 1904 року, практична школа бджільництва знаходилась в м. Києві по вул. Іванівський 10, в найманому приміщенні.

Олексій Хомич Андріяшев на організацію школи витратив понад 20 тис. крб., передав 80 бджолиних сімей для навчальної пасіки, бібліотеку, пасічницький музей, майстерні для виготовлення обладнання, склад з пасічницьким інвентарем і став довічним попечителем школи.

Слід відмітити, що Андріяшев О.Х. є автором «українського» вулика. Так, у 1895 він сконструював вулик на рамку Дадана-Блатта, але повернуту на 90°. Спочатку цей вулик називали спрощеним, переворотним «даданом», вуликом на вузько-високу рамку і тільки в 1918 р. у Києві на І Всеукраїнському з'їзді пасічників за пропозицією І. І. Корабльова цей вулик названо «українським».

7 липня 1904 року школа перебазувалась із Києва в Боярку.

Боярська школа бджільництваВ останні роки життя Олексій Хомич тяжко хворів і майже втратив зір, але до самої смерті продовжував займатися бджільництвом. Помер О.Х. Андріяшев 31 липня 1907 року і був похований на Байковому кладовищі у Києві.

У другу річницю смерті Олексія Хомича, 12 листопада 1909 p., школі присвоєно назву "Боярська практична школа бджільництва, садівництва та городництва ім. Андріяшева О.Х".  

Після смерті О.Х. Андріяшева, 31 липня 1907 року, попечителем школи обирають Василя Федоровича Ващенка, який своїми методами пасічникування, любов'ю до справи, працею і знанням довів, що бджільництво, яке в той час було дуже примітивним, є серйозна галузь сільського господарства, і примусив звернути на неї увагу.

Варто зазначити, що з 1910 по 1925 рік у Боярській школі бджільництва працював видатний педагог, великий знавець світового бджільництва, популяризатор кращих методів утримання  бджіл за різних умов медозбору - Всеволод Юлійович Шимановський. Працюючи в Боярці він узагальнив багатий досвід вітчизняного та зарубіжного бджільництва і написав відому книгу «Методы пчеловождения», яка витримала чотири видання (1916, 1924, 1927, 1996 роки). У 1927 році В.Ю. Шимановский написав скорочений варіант цієї книги - «Важнейшие способы ведения пасеки». Життя і творчість Шимановського гідні глибокої поваги, тому, що розвитку бджільництва та народній освіті він віддав більш ніж 40 років свого життя, 20 років з них працював сліпим.

На початку 20-х pp. школу реорганізовано в середній спеціальний навчальний заклад, який згодом перейменовано в технікум бджільництва і шовківництва.

В різний час в Боярському технікумі бджільництва працювало видатних людей, зокрема Містергазе О.В., Нестерводський В.А. який звернув увагу на необхідність збільшення об’єму існуючого вулика Дадана-Блатта, бо існуючий не задовольняв вимоги розвитку бджолиної сім’ї та сприяв передчасному і надмірному роїнню. Вулик збільшеного об’єму на 20 рамок було виготовлено в Боярському технікумі бджільництва і продемонстровано в 1932 році на нараді по бджільництву.

Підготовка бджолярів у технікумі здійснювалась до 1952 p.

Через півстоліття після останнього випуску бджолярів, на історичній землі Боярського коледжу екології і природних ресурсів, в 2005 році, знову загули бджоли.

Сьогодні завданням відродженої Боярської практичної школи бджільництва є підготовка кваліфікованих бджолярів для роботи на індивідуальних, колективних і кооперативних пасіках.

Боярська школа бджільництва  Боярська школа бджільництва

Очолює роботу з розвитку школи та навчальної роботи – Войналович Микола Володимирович, який після закінчення аспірантури при кафедрі бджільництва ім. В.А. Нестерводського НАУ, за дорученням ректора університету,був направлений  в Боярський коледж екології і природних ресурсів для відродження бджільництва. В 2005 році було створено навчально-дослідну пасіку з 15 бджолиних сімей та отримано ліцензію на підготовку кваліфікованих бджолярів. Перший набір на професійно-технічні курси бджільництва  в кількості вісім осіб було здійснено в 2006 році.

Програма навчання в школі бджільництва передбачає набуття спеціальних біологічних, зоотехнічних, агрономічних, ветеринарних, економічних знань та практичного досвіду. На заняттях використовуються наочні посібники (таблиці, плакати, макети, пасічний інвентар та обладнання, гербарій, слайди, кіно і відеофільми).

Навчання проводять кваліфіковані фахівці, що мають високу спеціальну підготовку і досвід практичної роботи з бджолами, та володіють здатністю грамотно довести питання програми до слухачів курсів.

Боярська школа бджільництваПрактичні заняття проводяться на навчально-дослідній пасіці, де під керівництвом майстра виробничого навчання Василя Григоровича Носатюка, слухачі набувають практичних навичок у роботі з бджолиними сім’ями.

Окрім того, читати лекції та проводити майстер-класи, запрошуємо відомих науковців галузі бджільництва і досвідчених пасічників. Так, щороку слухачі школи бджільництва мають честь послухати цікаві та пізнавальні лекції професора Поліщука В.П., який у свій час також закінчував Боярський сільськогосподарський технікум, досвідченого пасічника Школьного В.Д., доцентів кафедри бджільництва ім. В.А. Нестерводського НУБіП України, Головецького І.І., та Лосєва О.М.

Щороку в кінці січня місяця розпочинається навчання в школі бджільництва. Навчальний процес організований так, щоб слухачам зручно було відвідувати заняття, оскільки переважна більшість з них зайняті в буденні дні, тому заняття в школі бджільництва відбуваються щосуботи та неділі з 9 до 14 години.

Навчальним планом передбачено вивчення таких дисциплін:

  • Біологія медоносної бджоли;
  • Медоносна база та запилення сільськогосподарських рослин;
  • Пасічні будівлі, вулики та пасічницький інвентар;
  • Розведення та утримання бджіл;
  • Хвороби, вороги та шкідники бджіл;
  • Продукти бджільництва;
  • Організація бджільництва.

У процесі навчання організовуються екскурсії на пасіки, музеї бджільництва, виставки.

Загальна тривалість навчання становить шість місяців, по закінченню за результатами Державного кваліфікаційного іспиту випускникам видається свідоцтво про присвоєння робітничої професії «Бджоляр».

Варто зазначити, що бажаючих навчатися щороку зростає, загалом за сім років свого існування Боярська практична школа бджільництва підготувала біля півтори сотні кваліфікованих пасічників.

Боярська школа бджільництва   Боярська школа бджільництва

Цього року ми започатковуємо курси з підвищення кваліфікації пасічників, перш за все вони розраховані на випускників школи бджільництва, однак й інші пасічники мають можливість по закінченні пасічницького сезону в жовтні  місяці у вихідні дні підвищити свою кваліфікацію.

Всіх хто бажає пізнати бджолу і навчитися пасічникувати, або підвищити свою майстерність, запрошуємо до Боярської практичної школи бджільництва.

М.В. Войналович, к. с.-г. наук, завідувач відділення практичного навчання та сприяння працевлаштуванню

ВП НУБіП України «Боярський коледж екології і природних ресурсів» т. 098-274-11-67

Реклама

Объявления

noimage
Плёнка строительная, техническая
(Оборудование и инвентарь / Другое оборудование и инвентарь)
05-06-2019
Полиэтиленовые мешки
Полиэтиленовые мешки
(Оборудование и инвентарь / Другое оборудование и инвентарь)
05-06-2019
noimage
Продам пленка для теплиц и парников.
(Другие объявления / Другие объявления )
04-23-2019
noimage
Термоусадочную плёнка.
(Другие объявления / Другие объявления )
04-23-2019
noimage
Мусорные мешки
(Другие объявления / Другие объявления )
04-23-2019

Новости форума

  • Нет сообщений для показа

Фотогалерея

Донник белый Снежноягодник Фото Анатолия Чорногуза Колено пчелы под 330-кратным увеличением – соединение бедра и голени

Комментарии
© 2019 ДОМ Пчелы. Все о пчеловодстве. Все права защищены.